Dział Współpracy Międzynarodowej

INTERSTUDENT 2016 – Wybieramy najlepszego studenta zagranicznego w Polsce!

Data: 04.01.2017 Kategoria: Pracownicy, Studenci

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Nabór do 7. edycji konkursu INTERSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce został przedłużony do 15 stycznia. Konkurs organizuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy w ramach programu "Study in Poland".

W polskich uczelniach studiuje obecnie ponad 57 tysięcy obcokrajowców ze 150 krajów. To właśnie do nich kierowany jest konkurs INTERSTUDENT. Kapituła i internauci wybierają najlepszych spośród studentów zagranicznych studiujących na polskich uczelniach publicznych i niepublicznych, na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich w języku polskim i językach obcych.

W konkursie mogą wziąć udział osoby, których działalność wzbogaca ich środowisko akademickie i wspiera wymianę kulturową. Warunkiem udziału w konkursie jest aktywność w lokalnym środowisku studenckim - kulturalna, społeczna, ekologiczna, sportowa, działania na rzecz wielokulturowości oraz dobre wyniki w nauce, czy też udział w ciekawych projektach badawczych.

Kandydatów zgłaszać mogą ich profesorowie, opiekunowie, władze uczelni, biura współpracy zagranicznej, samorządy studenckie, a także koleżanki i koledzy.

Gala Finałowa konkursu INTERSTUDENT odbędzie się 27 lutego w Krakowie, podczas konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce".

Ankieta konkursowa

Politechnika Wrocławska © 2017