Dział Współpracy Międzynarodowej

Warsztaty Fresh Design 2017 jadą w świat!

Data: 10.03.2017 Kategoria: Studenci

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Rower jest lepszy od samochodu! Nie wierzycie? Międzynarodowe warsztaty projektowe Fresh Design 2017 zburzą wasze wszelkie stereotypy. W maju w CRZ Krzywy Komin we Wrocławiu spotkają się studenci z 9 ośrodków akademickich z Europy, którzy w twórczym ferworze stworzą oryginalne, estetyczne i funkcjonalne projekty rowerów. Zgłaszajcie się do 15 marca - czasu niewiele!

W tym roku w warsztatach wezmą udział przedstawiciele takich państw jak Czechy, Słowacja, Węgry, Niemcy, Holandia, Włochy, Portugalia, Islandia i Polska. Uczestnicy będą współpracować w międzykulturowych zespołach. Wykorzystywać wiedzę i umiejętności w dziedzinie designu, urbanistyki, a w swoich pracach zastosują innowacyjne i zaskakujące zabiegi artystyczne w dziedzinie rowerowej. Po uzyskaniu współpracy z takimi ośrodkami edukacyjnymi jak: Academy of Fine Arts and Design z Bratysławy, Escola Superior de Artes e Design z Caldas da Rainha i Budapest Metropolitan University bez problemu można stwierdzić, że Fresh Design 2017 będzie wyjątkową edycją! Projekt nabierze światowego i profesjonalnego wymiaru. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się eksperci pochodzący z powyższych uczelni i nie tylko. Pomogą studentom rozwinąć powstałe koncepty, zainspirują i zachęcą do intensywniejszego działania już po zakończeniu projektu.

Projekt jest realizowany we współpracy z grupą studentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej oraz profesorami Politechniki Wrocławskiej. Koordynatorami merytorycznymi projektu są dr inż. arch. Anna Bać oraz inż. arch. Piotr Michalski.

Zachęcamy osoby zainteresowane tematyką warsztatów do wzięcia udziału w projekcie i wypełnienia formularza zgłoszeniowego na stronie www.freshdesign.edu.pl. Macie czas do 15 marca!

Organizatorem projektu jest Fundacja Open Mind przy współpracy z CRZ Krzywy Komin.
Patronem Honorowym wydarzenia jest Ambasada Królestwa Niderlandów w Warszawie.

Prezentacja

Politechnika Wrocławska © 2017