O nas

Naszą misją jest wspieranie procesu umiędzynarodowienia uczelni. Zajmujemy się aktywną promocją Politechniki Wrocławskiej na arenie międzynarodowej, rozwijaniem szans na wzbogacenie doświadczeń studentów oraz ustanawianiem partnerstw z zagranicznymi instytucjami. Organizujemy wydarzenia o zasięgu międzynarodowym, m.in. szkoły letnie, spotkania brokerskie i pobyty szkoleniowe.

W zakresie obsługi studentów promujemy możliwości wyjazdów (studia i praktyki) na uczelnie partnerskie oraz przyjazdów (studia) na PWr w ramach realizowanych projektów mobilnościowych: Erasmus+, Erasmus Mundus, POWER, T.I.M.E oraz umów międzynarodowych. Wsparcie studentów obejmuje udzielanie informacji i porad, a także pomoc w pozyskaniu grantów i stypendiów.

Pracownicy, którzy planują zagraniczny wyjazd służbowy mogą liczyć na nasze wsparcie w zakresie rezerwacji i zakupu biletów, wiz oraz ubezpieczenia podróży. Pomagamy w organizacji wizyt gości z zagranicy, nadzorujemy proces podpisywania umów z zagranicznymi instytucjami oraz promujemy Politechnikę Wrocławską w międzynarodowym środowisku naukowym (m.in. poprzez udział w międzynarodowych konferencjach i giełdach kooperacyjnych).

Nasz zespół tworzą: