Dział Współpracy Międzynarodowej

Prof. Alex Klarman

Od piątku, 10 marca, na Politechnice Wrocławskiej będzie przebywał prof. Alex Klarman, prezes Instytutu Goldratta w Izraelu, który przewodzi działaniom zmierzającym do ustanowienia Teorii Ograniczeń (Theory of Constraints - TOC) jako standardu zarządzania na całym świecie, a w szczególności w Izraelu i Polsce. Na naszą uczelnię przyjedzie na zaproszenie Katedry Infrastruktury Zarządzania Wydziału Informatyki i Zarządzania. Wizyta organizowana jest w ramach programu Visiting Professors.

Program wizyty:

10 marca, godz. 10.00
Dlaczego projekty jest tak trudno zakończyć w ramach planów? - wykład otwarty (bud. D-21, Plac Grunwaldzki 11, sala 007),   

10 marca, godz. 12.00
Jak efektywnie zarządzać złożonym projektem - seminarium naukowe o charakterze otwartym (bud. D-21, sala 007),  

16-17 marca
Zarządzanie projektem według metody łańcucha krytycznego. Wprowadzenie prof. Zbigniew Malara z Wydziału Informatyki i Zarządzania PWr (budynek D-21, sala 103)  

Plan warsztatów na oba dni:
- godz. 8.15 - wprowadzenie do warsztatów,
- godz. 8.30 - sesja poranna,
- godz. 13.00 - przerwa,
- godz. 14.00 - sesja popołudniowa.      

W związku z ograniczoną liczbą miejsc należy zgłosić chęć uczestnictwa w spotkaniach u dr. Jana Skoniecznego (jan.skonieczny@pwr.edu.pl).

Alex Klarman jest liderem ruchu zmierzającego do ustanowienia Teorii Ograniczeń jako standardu zarządzania. Jest prezesem Instytutu Goldratta i równocześnie szefem jego ramienia wykonawczego, Question Mark Ltd.   

Swoją karierę zawodową rozpoczął jako naukowiec (biofizyk) i wykładowca (na Uniwersytecie Telawiwskim i w Państwowej Akademii Pedagogicznej w Tel-Awiwie). W ciągu 12 lat badań nabył doświadczenie w pracy naukowej i poznał podstawy  współpracy między instytucjami publicznymi i badawczymi w Izraelu i na świecie.   

Jego aktualne działania, we współpracy z innymi ekspertami, skupiają się na zastosowaniu metod TOC w różnych dziedzinach zarządzania, tak aby otrzymać holistyczny sposób zastosowania TOC w całej organizacji. Naukowiec wdrażał TOC m.in. w takich światowych korporacjach, jak: Ford, Philips, Intel czy Microsoft.

Politechnika Wrocławska © 2024