Europejskie Forum Jakości Kształcenia - 17-19 listopada 2016 r. (Słowenia)

Data: 17.11.2016
Miejsce wydarzenia: Lubljana

Jedenaste Europejskie Forum Jakości Kształcenia (EQAF) organizowane wspólnie przez ENQA, ESU, EUA i EURASHE odbędzie się w dniach 17-19 listopada 2016 r. w Lublanie w Słowenii.

Europejskie Forum Jakości Kształcenia (EQAF) stanowi wyjątkową platformę dyskusji dla instytucji szkolnictwa wyższego oraz zajmujących się zapewnianiem jakości na rzecz monitorowania, kształtowania oraz rozwoju w tej dziedzinie. Głównym celem Forum jest wspieranie dialogu, który łączy systemy narodowe i prowadzi do prawdziwie europejskiej dyskusji na temat zapewnienia jakości w szkolnictwie wyższym, a także do stworzenia wspólnego europejskiego rozumienia zapewniania jakości poprzez dyskusje różnych grup interesariuszy.

Dzięki połączeniu sesji plenarnych i warsztatowych tegoroczny EQAF, zatytułowany "Quality in context - embedding improvement", łączyć będzie tematy praktyczne oraz oparte na badaniach. Przedmiotem dyskusji będą w szczególności różne konteksty (instytucjonalne, narodowe), do których dopasowane musi zostać zapewnienie jakości oraz sposób w jaki przepisy i działania są dostosowywane w celu poszanowania różnorodności i spełniania wymogów.

Wciąż jeszcze, czyli do 25 lipca 2016 można składać propozycje artykułów i warsztatów.
Po tegorocznym forum (EQAF) wybrane artykuły zostaną opublikowane w specjalnym wydaniu Journal of the European Higher Education Area.

Więcej informacji, program oraz sposób rejestracji dostępny jest na stronie EQAF.