Oferta kursów o Otwartych Zasobach Edukacyjnych od Unite!

Data: 24.04.2024 Kategoria: Pracownicy, Studenci

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Otwartych Zasobów Edukacyjnych (OZE) i dołączenia do wielojęzycznego MOOC (masowego otwartego kursu online), aby dowiedzieć się więcej o OZE w nowej formule, stworzonej przy użyciu narzędzi sztucznej inteligencji.

Otwarte Zasoby Edukacyjne (OZE) są nie tylko ważną kwestią polityki edukacyjnej dla stowarzyszeń międzynarodowych, takich jak UNESCO, oraz częścią wezwania do „Open Science”. Tłem oferty kursów OZE jest udana wspólna inicjatywa w ramach funduszu Unite! Seed Fund, w którą zaangażowane są wszystkie uczelnie należące do sojuszu.
Oferta umożliwia zapoznanie się z historią i potencjałem Otwartych Zasobów Edukacyjnych i sprawdzenia, jak korzystać
z materiałów objętych otwartymi licencjami w sposób zgodny z prawami autorskimi.

Kurs jest dostępny zarówno dla studentów jak i pracowników akademickich.
Umożliwia: zdobycie wiedzy, jak bez obaw odkrywać, publikować i wykorzystywać OZE oraz wgląd w otwarte licencje Creative Commons i zwiększ swoją wiedzę cyfrową.

Zapraszamy do zapisów już teraz.

● Oba kursy są darmowe
● Kursy odbędą się 6 maja 2024r.
● Zapisy na OZE-MOOC: https://imoox.at/course/OERinHE