Studenci zagraniczni rozpoczęli studia w semestrze letnim

Data: 27.02.2024 Kategoria: Pracownicy, Studenci

W dniu 27 lutego powitaliśmy studentów zagranicznych rozpoczynających studia na Politechnice Wrocławskiej w semestrze letnim. Prezentację poprowadzili: z ramienia władz uczelni - Prorektor ds. współpracy prof. Dariusz Łydżba, przedstawiciele Działu Współpracy Międzynarodowej, Studium Języków Obcych, Biblioteki, Samorządu Studenckiego, Sieci Studenckiej Erasmus+ PWr oraz koła naukowego Off-Road.

W tym semestrze, na studia na pełen cykl, głównie studia anglojęzyczne, zrekrutowanych zostało 180 osób (w tym studia płatne oraz stypendium NAWA).
W ramach wymiany Erasmus+ przyjechało 176 osób a w ramach Exchange 19 osób.

W grupie tej mamy najwięcej studentów z Etiopii, Indii, potem kolejno z Iraku, Tanzanii, Pakistanu, przedstawicieli Egiptu, Kenii, Nigerii, Libanu, obu Ameryk (Argentyna, Meksyk, Kolumbia, USA) a także z Filipin, Chin, Korei Południowej, Tajwanu. Reprezentanci Europy, to głównie studenci z: Francji, Hiszpanii, Turcji, Włoch, Niemiec, Rumunii, Łotwy, Finlandii, Austrii, Gruzji, Ukrainy, Kosowa
i Bośni i Hercegowny.

Szersza relacja z uroczystości oraz z "Introduction days" na stronie PWr.