T.I.M.E Association General Assembly

Data: 09.10.2023 Kategoria: Pracownicy

konferencjatime_1600x400px_v4_2.jpg

T.I.M.E. – Top International Managers in Engineering Association jest siecią wiodących uczelni technicznych powstałą w Paryżu w 1989 roku i aktywnie rozwijającą się.
Członkowie sieci T.I.M.E. to uczelnie o silnej pozycji w badaniach, kształceniu i współpracy z przemysłem, zaangażowane we współpracę międzynarodową. Politechnika Wrocławska jest w sieci od 2004r. Sieć skupia aktualnie 59 uczelni z 25 krajów, w tym z Unii Europejskiej, a także z Argentyny, Australii, Brazylii, Chin, Japonii, Kanady. Uczelnie te stanowią doskonałą grupę partnerów projektowych. T.I.M.E. to również programem dwu-kulturowego kształcenia inżynierów zakończonego dyplomami dwóch uczelni, które zawarły umowę o tzw. Double degree/double diploma lub po polsku „podwójnym dyplomowaniu”.
Celem sieci T.I.M.E. to ułatwienie ambitnym studentom realizacji studiów magisterskich w ramach umów o podwójnym i wspólnym dyplomowaniu, wspieranie wspólnych doktoratów oraz zwiększenie wykorzystania e-learningu w procesie kształcenia inżynierów, a także udział w projektach badawczych, dzielenie się dobrymi praktykami, udział w tzw. grupach eksperckich.

Zapraszamy na następujące wydarzenia ramach zbliżającego się T.I.M.E. GA:
25 października, godz. 14:30, Aula w budynku A1 - dyskusja panelowa n/t "Best strategies for increasing international enrollment"
26 października, godz. 10:00, Aula w budynku D-20 - prezentacja "Reflecting student mobility trends in higher education: An exploratory perspective"
26 października, godz. 13:15, Aula w budynku D-20 – prezentacje “Engineering Education for Green Transition: Contribution of engineering/technical universities for the green transition”
27 października, godz. 9:00, Aula, budynek D-20 - obrady T.I.M.E. Association.

Rejestracja na wymienione wydarzenia nie jest wymagana.

Wszystkie spotkania w czasie konferencji będą prowadzone w języku angielskim.

Zapraszamy!