Dział Współpracy Międzynarodowej

Blended Intensive Programmes

Blended Intensive Programme (BIP) to krótki, intensywny program kształcenia będący połączeniem mobilności fizycznej i wirtualnej. Ma on na celu wsparcie międzynarodowej pracy zespołowej i wymianę doświadczeń. Adresowany jest do studentów, uczestników szkół doktorskich, pracowników dydaktycznych bądź administracyjnych. BIP-y powinny wnosić nową jakość poprzez włączenie zagadnień składających się z treści specjalistycznych, które nie są nauczane/oferowane w ramach standardowych programów. Kursy te powinny charakteryzować się innowacyjnym podejściem do nauczania uwzględniającym transnarodową współpracę online. W przygotowaniu BIP muszą brać udział co najmniej trzy uczelnie z trzech krajów programu (kraje UE oraz Norwegia, Islandia i Liechtenstein, Republika Macedonii Północnej, Republika Turcji i Republika Serbii). Uczelnie z krajów partnerskich, spoza UE, mogą brać udział w szkoleniu, nie wliczają się jednak do minimum.

Zasadu organizacji BIP:

• Program BIPu powinien być ustalony we współpracy z partnerami;
• PWr musi mieć podpisaną umowę Inter-Institutional Agreement Erasmus+ z uczelnią partnerską (uzupełnioną o możliwość wymian krótkoterminowych lub list intencyjny) lub umowę multilateralną ze wszystkimi partnerami w konsorcjum;
• Minimalna liczba uczestników przyjeżdżających – 15 osób;
• Studenci PWr oraz uczestnicy z krajów partnerskich nie wliczają się do minimum;
• Okres trwania mobilności fizycznej od 5 do 30 dni (sugerowany okres trwania mobilności fizycznej – 5 dni);
• Obowiązkowa faza mobilności wirtualnej (przed i/lub po mobilności fizycznej)
• Minimalna liczba ECTS-ów – 3;
• Środki na organizację BIP maksymalnie 6000 EURO (400 EUR na uczestnika)
• Sprawozdanie merytoryczne z organizacji BIP sporządza organizator ze strony PWr (dane do Beneficiary Module).

O organizację BIP może ubiegać się każdy nauczyciel akademicki, po zaopiniowaniu jego wniosku przez bezpośredniego przełożonego oraz Dziekana/Dyrektora Instytutu oraz koordynatora wydziałowego. Ostateczną decyzję o przyznaniu środków na realizację BIPa podejmuje Koordynator Uczelniany Programu Erasmus+ na podstawie analizy złożonego wniosku i budżetu oraz opinii Komisji powoływanej przez Kierownika Działu Współpracy Międzynarodowej. Komisja  dokona oceny wniosku pod względem formalnym (m.in. liczba partnerów, liczba studentów, termin realizacji) oraz merytorycznym (m.in. szczegółowość opisu, innowacyjność programu kursu, osoby współprowadzące kurs, liczba punktów ECTS). 


Wniosek

Zgoda

Kosztorys

Uzupełnione dokumenty należy przesyłać na adres julia.bohdziewicz@pwr.edu.pl

 pl_v_dofinansowane_przez_ue_pos.png

Politechnika Wrocławska © 2024